Wydział Elektroniki i Telekomunikacji

 • Zwiększ rozmiar czcionki
 • Domyślny rozmiar czcionki
 • Zmniejsz rozmiar czcionki
Studenci > Osiągnięcia studentów WEiT
Nagrody

Sukces naszej studentki Sowmyi Thotambetti w konkursie ogólnokrajowym Fundacji Perspektywy

Drukuj

Z dużą przyjemnością przekazujemy informację o sukcesie naszej studentki Sowmyi Thotambetti w konkursie ogólnokrajowym Fundacji Perspektywy, która została wybrana w nim jako najlepsza studentka (ex equo ze studentem z Ukrainy) w kategorii studentów studiów pierwszego stopnia.

 

Seeds for the Future 2016

Drukuj

Seeds for the Future” to międzynarodowy konkurs firmy Huawei, którego celem jest wyłonienie najzdolniejszych talentów wśród studentów i absolwentów uczelni wyższych i zapewnienie im wysokiej klasy warunków edukacji w zakresie nowych technologii.

W konkursie uczestniczą uczelnie techniczne zaproszone przez organizatora. Każda spośród uczeni technicznych uczestniczących w konkursie wybiera jednego laureata.

Do konkursu mogą przystąpić studenci pierwszego i drugiego stopnia studiów realizowanych zarówno w formie studiów stacjonarnych, jak i niestacjonarnych, a także studenci studiów podyplomowych oraz doktoranckich na kierunkach ścisłych z zakresu następujących nauk technicznych: telekomunikacja, informatyka i elektronika. Każdy student, który przystąpi do konkursu, ma za zadanie opracować pracę pisemną na jeden z tematów zaproponowanych w danym roku przez organizatora konkursu.

Nagroda

Laureaci konkursu (12 studentów) wyjadą na dwutygodniowe warsztaty złożone z części kulturoznawczej w Pekinie oraz technologicznej prowadzonej przez doświadczonych ekspertów Huawei w siedzibie głównej firmy w Shenzhen. Termin wyjazdu to 14-27 sierpnia 2016 r. Nagroda jest w całości pokrywana przez Huawei.

Laureaci konkursu

Tematy zaproponowane przez Huawei w roku 2016:

 1. Program Operacyjny Polska Cyfrowa – szanse i wyzwania.
 2. Rola i znaczenie cyberbezpieczeństwa w Polsce.
 3. Jak działać przeciw wykluczeniu cyfrowemu w Polsce?
 4. Czy Polska jest gotowa do budowania Smart City?
 5. Jak innowacje mogą przyczynić się do wzrostu konkurencyjności Polski?

Komisja konkursowa w dniu 17 czerwca 2016 roku w składzie mgr inż. Paweł Kubczak , dr inż. Olgierd Stankiewicz, dr inż. Piotr Remlein, dr hab. inż. Piotr Zwierzykowski wyłoniła laureata konkursu. Laureatem konkursu student studiów II stopnia Elektroniki i Telekomunikacji został Pan mgr inż. Piotr Wegenerowski.

Nagrodzona praca stanowiła próbę odpowiedzi na pytanie „Czy Polska jest gotowa do budowania Smart City?

Tematy zaproponowane przez Huawei w roku 2015:

 1. Rozwój technologii LTE (przyszłość 5G)
 2. Optymalizacja sieci, eliminacja wykluczenia cyfrowego FTTX
 3. Cyber Security - Bezpieczeństwo w sieci teleinformatycznej
 4. Europejska Agenda 2020 – możliwości eliminacji wykluczenia cyfrowego
 5. Rozwiązania transmisyjne wielkich prędkości – 400G i więcej
 6. Big Data w środowisko ICT – potencjał biznesowy
 7. Usługi sieciowe w roku 2020, analiza istniejących i przyszłych technologii

Komisja konkursowa pod przewodnictwem dr hab. inż. Grzegorza Danilewicza, prof. PP wyłoniła laureata konkursu, którym została Pani Katarzyna Wesołowska. Nagrodzona praca pt. „Usługi sieciowe w roku 2020, analiza istniejących i przyszłych technologii” czyli kilka słów o małych komórkach” dotyczyła tematu „Usługi sieciowe w roku 2020, analiza istniejących i przyszłych technologii”

Regulamin konkursu w załączonym pliku.

Załączniki:
Pobierz plik (Ramowe warunki Seeds for the Future.pdf)Ramowe warunki Seeds for the Future.pdf427 Kb05/05/16 10:56
Pobierz plik (Seeds_for_the_future.pdf)Seeds_for_the_future.pdf1467 Kb01/03/17 11:16
Poprawiony: wtorek, 03 stycznia 2017 11:17
 

Nagrody za najlepszą pracę magisterską w dziedzinie telekomunikacji – edycja III

Drukuj


Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty konkurs firmy INEA S.A. oraz Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji na najlepszą pracę magisterską w dziedzinie telekomunikacji. Laureatami konkursu zostali nasi absolwenci Panowie mgr inż. Tomasz Jaskowski (promotor Hanna Bogucka), mgr inż. Maciej Piotrowski (promotor Adrian Kliks), mgr inż Jacek Adamczyk (promotor Adrian Kliks) oraz mgr inż. Paweł Malak (promotor Mariusz Głąbowski).

 

Wkrótce kolejny konkurs może warto spróbować?

Poprawiony: poniedziałek, 11 maja 2015 06:09
 

Nagrody za najlepszą pracę magisterską w dziedzinie telekomunikacji – edycja II

Drukuj

 

Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty konkurs firmy INEA S.A. oraz Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji na najlepszą pracę magisterską w dziedzinie telekomunikacji. Laureatami konkursu zostali nasi dwaj absolwenci Panowie mgr inż. Artur Felcyn (promotor Piotr Remlein) i mgr inż. Artur Leśniczak (promotor Piotr Stępczak).

 

Niebawem kolejny konkurs - może warto spróbować?

Poprawiony: poniedziałek, 11 maja 2015 06:09
 

Nagrody za najlepszę pracę magisterską w dziedzinie telekomunikacji

Drukuj

Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty konkurs firmy INEA S.A. oraz Stowarzyszenia Inżynierów Telekomunikacji na najlepszą pracę magisterską w dziedzinie telekomunikacji. Laureatami konkursu zostali nasi dwaj absolwenci Panowie mgr inż. Piotr Bagrowski (promotor Grzegorz Danilewicz) i mgr inż. Marek Świąder (promotor Piotr Zwierzykowski) .

Wręczenie nagród i dyplomów (zdjęcia 6-10) dla wyróżnionych absolwentów oraz listów gratulacyjnych dla promotorów prac odbyło się 28 lutego 2013 roku podczas Forum Gospodarczego Politechniki Poznańskiej.

Ogłoszono już kolejny konkurs - może warto spróbować?

 

 

 

Poprawiony: środa, 13 marca 2013 06:28
 

Nagroda w konkursie o telefon - Noc Naukowców 2012

Drukuj

Młody geniusz w „Konkursie o telefon” na imprezie Noc Naukowców 2012

Konkursem, który wśród wielu innych propozycji i pokazów na Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji przyciągnął uwagę w czasie Nocy Naukowców 2012 28 września 2012 r. był "Konkurs o telefon" mający charakter opracowanego przez pracowników Wydziału testu komputerowego. Pozwalał on na sprawdzenie własnej wiedzy uczniom gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z zakresu matematyki, fizyki, informatyki i elektroniki. W czasie całej Nocy Naukowców w konkursie wzięło udział ponad 80 uczniów. Nagrodę główną, telefon Samsung Galaxy Mini II, otrzymał Hubert Sokoliński z XIV Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu. Przyznano również nagrody drugą i trzecią. Jednak prawdziwym odkryciem „Konkursu o telefon” był jego najmłodszy, genialny uczestnik, któremu przyznano nagrodę specjalną - telefon Samsung Galaxy Mini II. Był nim jedenastoletni Szymon Matuszczak ze Szkoły Podstawowej "Eureka" w Poznaniu. Zdobył on zdecydowanie najwyższą liczbę punktów spośród wszystkich osób biorących udział w konkursie, mimo że jako uczeń szkoły podstawowej występował poza konkurencją. W trakcie rozmowy z laureatem okazało się, że dysponuje on nie tylko szeroką wiedzą z matematyki, fizyki i informatyki niewspółmierną do jego młodego wieku, ale jest on również zaawansowanym hobbystą w dziedzinie programowania smartfonów. Laureatowi nagrody specjalnej jury konkursu zaproponowało więc zostanie najmłodszym słuchaczem wykładów i ćwiczeń laboratoryjnych przedmiotu Programowanie terminali mobilnych prowadzonego na II roku studiów magisterskich na kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Wydziale Elektroniki i Telekomunikacji. Szymon jest niezwykle pilnym i inteligentnym „studentem”, rozwiązującym zadania na ćwiczeniach laboratoryjnych szybciej niż wielu prawdziwych studentów.

Laureaci „Konkursu o telefon”: Stanisław Taraszkiewicz (II nagroda), Szymon Matuszczak (nagroda specjalna), Hubert Sokoliński (I nagroda)
a także dziekan Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji, prof. dr hab. inż. Krzysztof Wesołowski i członkowie jury: mgr inż. Marcin Parzy i dr inż. Michał Sybis

 

Zobacz pełny program Nocy Naukowców 2012 na wydziale Elektroniki i Telekomunikacji.

 

Poprawiony: niedziela, 11 listopada 2012 16:20
 

4 miejsce podczas finałów krajowych w konkursie Microsoft Imagine Cup 2012 w kategorii Software Design

Drukuj

Projekt YETI snow zespołu YETI z Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji PP otrzymał 4 miejsce podczas finałów krajowych w konkursie Microsoft Imagine Cup 2012 w kategorii Software Design.

Skład zespołu:

 • programista: Michał Wojtysiak (1rok studiów magisterskich, Electronics and Telecommunications, PP)
 • programista: Maciej Piotrowski (1rok studiów magisterskich, Electronics and Telecommunications, PP)
 • grafik: Mateusz Baster (2rok studiów licencjackich, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania
  w Rzeszowie )
 • mentor: Fabrizio Dominici (head of research unit, Istituto Superiore Mario Boella, Politecnico di Torino)

Zespół YETI bierze udział w Microsoft Imagine Cup 2012 także w innych kategoriach.

osiągnięcia:

 1. 1 miejsce w polskiej edycji Windows Phone Challenge
 2. TOP 100 w Windows Phone Challenge (edycja światowa - rozstrzygnięcie dalszych etapów w czerwcu)
 3. TOP 100 w Windows Azure Challenge (edycja światowa - rozstrzygnięcie dalszych etapów w czerwcu)

Więcej informacji na stronach:

 

 

Poprawiony: poniedziałek, 16 kwietnia 2012 13:01
 

Nagroda w konkursie Przeglądu Technicznego

Drukuj

Miło nam poinformować, iż absolwent wydziału Elektroniki i Telekomunikacji, Mgr inż. Tomasz Grzywalski, został uhonorowany nagrodą w konkursie "Złoty Inżynier 2011" Przeglądu Telekomunikacyjnego w kategorii "Młodzi Inżynierowie 2011".

Mgr inż. Tomasz Grzywalski - pracownik firmy iTraff Technology w Poznaniu, członek zespołu młodych inżynierów i studentów „SaveUp Team” nagrodzonego przez Komisję Europejską. Opracowana przez nich aplikacja rozpoznaje obiekty sfotografowane aparatem telefonicznym.

Więcej informacji na stronach konkursu "Złoty Inżynier 2011".

Poprawiony: poniedziałek, 26 marca 2012 07:57
 

Projekt YETI laureatem konkursu Galileo Masters

Drukuj

Studenci Wydziału Elektroniki i Telekomunikacji, panowe Maciej Piotrowski i Michał Wojtysiak, zdobyli regionalną nagrodę w konkursie "European Satellite Navigation Competition 2011". Nagrodę zdobył projekt "YETI - Your Entertainment & Tracking Interface".

 

Poprawiony: niedziela, 06 listopada 2011 18:27
 

Nagroda Best Erasmus Student

Drukuj

Z przyjemnością informujemy o zaszczytnym wyróżnieniu naszego studenta, Andrzeja Wilde, przez Rektora Uniwersytetu Jean (Hiszpania).

Pan Andrzej Wilde został wskazany jako najlepszy spośród 450 studentów programu Erasmus studiujących na Uniwersytecie Jean w Hiszpani.

Poprawiony: wtorek, 04 października 2011 06:26
 


Strona 1 z 2

Szukaj

Ogłoszenia


Research Guide - Faculty of Electronics and Telecommunications