Wydział Elektroniki i Telekomunikacji

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Alumni
Print
There are no translations available.

 

Prof. dr hab. inż. Andrzj Jajszczyk
IEEE Communications Society Director - Magazines

„Czy potrafimy sobie wyobrazić życie bez telefonu komórkowego i dostępu do Internetu? Zawdzięczamy je zarówno telekomunikacji jak i elektronice. Mam dużą satysfakcję, że przed laty współtworzyłem w Politechnice Poznańskiej świetny zespół kształcący i prowadzący badania w tym obszarze."

Andrzej Jajszczyk

Witold Hołubowicz, Profesor, Kierownik Zakładu Informatyki Stosowanej, UAM w Poznaniu
Prezes Zarządu firmy ITTI sp. z o.o. – e-technologie i biznes

„Byłem w 1981 roku  jednym z pierwszych absolwentów kierunku elektronika i telekomunikacja w Poznaniu. Studia dały mi solidny i poszukiwany na rynku pracy zawód oraz nawyk systematycznego działania, a także odwagę do stawiania sobie ambitnych celów."

Witold Hołubowicz

Dr inż. Grzegorz Mrugalski
Dyrektor Mentor Graphics oddz. Poznań

„Studia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja na Politechnice Poznańskiej otworzyły mi szerokie możliwości dalszego rozwoju moich zainteresowań i umiejętności. Ciekawe studia magisterskie prowadzone na najwyższym poziomie szczególnie dobrze przygotowały mnie do dalszej edukacji i uzyskania stopnia doktora nauk technicznych. Obecnie po 7 latach spedzonych w USA kieruję poznańskim oddziałem międzynarodowej firmy z dziedzimy komputerowego wspomagania projektowania (ang. CAD).”

Grzegorz Mrugalski

Dr inż. Michał Wódczak, Senior Research Scientist, Program Manager, Telcordia Poland
ETSI ISG AFI Vice Chairman

„W dobie technologii mobilnych i wszechobecnego Internetu nowe koncepcje bardzo szybko przeistaczają się w prototypy, by w krótkim czasie trafić do powszechnego użytku. Postęp technologiczny jest na tyle gwałtowny, że jedynie gruntowna wiedza oraz umiejętność odnalezienia się w gąszczu nowych rozwiązań dają szansę utrzymania się na dynamicznym i wymagającym rynku pracy. Na podstawie własnych doświadczeń, nabytych pierwotnie jako student, potem doktorant i wreszcie były pracownik Instytutu Elektroniki i Telekomunikacji, a następnie Katedry Radiokomunikacji Politechniki Poznańskiej, jestem głęboko przekonany, że studia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja stanowią znakomite przygotowanie do podejmowania wyzwań, jakie niesie ze sobą praca w przemyśle, ośrodkach akademickich oraz laboratoriach badawczo-rozwojowych.”

Michał Wódczak

Rafał Łożyński, Dyrektor Generalny/CEO, VARICO

„Ukończyłem studia na kierunku Telekomunikacja na Politechnice Poznańskiej w roku 1988 jeszcze w czasach poprzedniej epoki. Jednak moja macierzysta uczelnia dała mi szansę na zmianę programu studiów na indywidualny, a co za tym idzie dostosowanie mojej ścieżki edukacyjnej do dynamicznych zmian zachodzących już wtedy na rynku komputerowym. Dzięki temu ukończona specjalizacja "Mikroprocesory w telekomunikacji" dała mi szansę na późniejszy udany start w biznesie informatycznym.”

Rafał Łożyński

Monika Grajzer, Research Scientist, Telcordia Poland
Absolwentka wyróżniona Medalem JMR Rektora Politechniki Poznańskiej  

„Studia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja pozwalają poznać świat najnowocześniejszych technologii z branży IT – dowiedzieć się nie tylko na czym polegają, ale także w jakim kierunku będą się rozwijać w przyszłości. Z czasu studiów na Wydziale świetnie wspominam spotkania w ramach koła „Photon Club”, na których można było nie tylko z praktycznej strony poznać technologie światłowodowe w doskonale wyposażonym laboratorium, ale także np. w gronie znajomych pojechać do polskiego laboratorium wytwarzającego włókna światłowodowe.  Po skończeniu studiów wybrałam ścieżkę związaną z badaniami i rozwojem i cieszę się, że przygotowanie, jakie zdobyłam w ich trakcie pomaga mi podczas mojej codziennej pracy.”

Monika Grajzer

Dr inż. Adrian Kotelba, Senior Research Scientist, Technical Research Centre of Finland - VTT

„Studia na kierunku Elektronika i Telekomunikacja nauczyły mnie dwóch rzeczy: analitycznego podejścia do problemów technicznych i  kreatywności w ich rozwiązywaniu. Obie te umiejętności, które okazały się niezwykle przydatne w mojej dalszej pracy, udało mi się jednak rozwinąć dzięki swoistej relacji mistrz-uczeń jaka panowała między studentami a nauczycielami naszego wydziału. Zawsze to miło spotkać ich po latach na sympozjum naukowym i zamienić parę słów na tematy prywatne lub podyskutować o bieżących projektach badawczych.”

Adrian Kotelba 

Michał Kaliszan, Fraunhofer German-Sino Lab for Mobile Communications, Berlin

„Elektronika i Telekomunikacja to ciekawy kierunek, pozwalający dobrze
zrozumieć zasady funkcjonowania otaczających nas nowoczesnych technologii: komputerów, sieci telekomunikacyjnych itd. Jest to źódłem sporej satysfakcji. Intensywność programu jest tak dobrana, ze po skończeniu studiów ma się wrażenie dobrze wykorzystanego czasu - jest miejsce i na intensywną naukę, i na odpoczynek. Zdobywa się wiedzę, której poziom w międzynarodowym porównaniu wypada zdecydowanie pozytywnie!”

Michał Kaliszan

Stanisław Skowronek

I nagroda (w zespole) w konkursie: The IEEE Computer Society Fifth Annual Computer Society International Design Competition, Washington, USA, 2004

Last Updated on Monday, 07 April 2014 05:29  

Search

Hot News


Research Guide - Faculty of Electronics and Telecommunications


RSS